(

En Hızlı Biletin Tek Adresi

Bütçenizi Zorlamadan Seyahat Edin. 9 Taksit İmkanı...


Kampanyalara Git

Pegasus Hava Yolları Hakkında

Pegasus havayolu şirketi hizmete 1990 yılında Net Holding, Silkar Yatırım ve Aer Lingus ortak girişimi ile İstanbul’ da kurulmuştur. Ali Sabancı tarafından yönetim kurulu başkanlığı yapılan Pegasus, ilk uçuşunu 1990 yılının Mayıs ayında yapmıştır. Pegasus, tüm insanların uygun uçak bileti fiyatları ucuz uçak biletleri ile havayolu yolculuğu yapmasını sağlamıştır. Pegasus havayolu 1990 yılından bu zamana kadar ilk hizmet yıllarında 6 nokta için ulaşım hizmeti verirken, şu anda toplam 89 noktaya hizmet vererek, 59 yurt dışı, 30 yurt içi ve 37 ülkeye hizmet  vermektedir.

Pegasus Havayolları, dış hatlarda; Köln, Roma, Münih, Priştine, Duesseldorf, Almati, Stuttgart, Berlin, Üsküp, Viyana, Beyrut, Kuzey Kıbrıs, Brüksel, Marsilya, Bükreş, Krasnodar, Tiflis, Kopenhag, Lyon, Stockholm, Londra, Amsterdam, Zürih, Tahran, Basel, Donetsk, Tel Aviv, Milan, Atina, Kharkiv, Bologna, Omsk, Belgrad, Lviv, Dubai, Doya, Saraybosna, Tiran, Nümberg, Moskova, Barselona, Frankfurt, Hamburg, Madrid, Kuveyt ve Bişkek’e,

Pegasus Havayolları iç hatlarda ; İzmir, Ankara, Kayseri, Adana, Bodrum, Dalaman, Diyarbakır, Antalya, Elazığ, Malatya, Hatay, Konya, Gaziantep, Mardin, Samsun, İstanbul, Trabzon, Şanlıurfa, Sivas, Van, Batman, Denizli, Nevşehir, Batman, Erzincan, Kahramanmaraş, Amasya, Muş, Balıkesir ve Erzurum’ a tarifeli seferler ile uçuşlar düzenlemektedir.

 

Abone Ol


Yeni eklenen yazılardan haberdar olmak için e-mail adresinizle abone olmayı unutmayın!