(

En Hızlı Biletin Tek Adresi

Bütçenizi Zorlamadan Seyahat Edin. 9 Taksit İmkanı...


Kampanyalara Git

Onur Air Hava Yolları Hakkında

Türkiye’deki özel havayolu şirketleri arasında önemli ve  köklü havayolu şirketi olan Onur Air Havayolları 14 Nisan 1992 yılında kurulmuştur. Havayolunun asıl ismi ise Onur Havayolları Taşımacılık A.Ş. dir. Onur Air ilk uçuşuna 14 Mayıs 1992 yılında gerçekleştirerek havayolu firması olarak büyüyerek yoluna devam etmektedir.  Onur Air şirketinin merkezi  İstanbul‘dur. Onur Air havayolu şirketi ilk seferini kiraladığı 2 uçak olan Airbus A320 uçaklarıyla gerçekleştirmiştir. İlerleyen yıllarda ise gelişme ve büyüme gerçekleştirerek bünyesine yeni uçaklar katarak ucuz uçak bileti  avantajlı uçak bileti  ekonomik uçak bileti satmaya başlamıştır.  Onur Air yıllık olarak 1.4 milyon yolcu taşıyarak ne kadar büyük firma olduğunu göstermektedir. Onur Air  EN9110:2005 Kalite ve Standardizasyon Belgesi’ne sahiptir. Onur Air Havayolları 2013 yılında tam 250 milyon dolara satılmıştır. Havayolu şirketi iç hatlarda 13, dış hatlarda 9 olmak üzere toplamda 22 noktaya uçuş düzenlemektedir. Onur Air havayolu  2011 yılının sonunda 16 milyon kişiye yakın iç hatlarda en çok yolcu taşıyan özel havayolu şirketi ünvanını almış olmasıdır.

Onur Air havayolu firmasının uçak filosunda dört tane Airbus A330, dokuz tane Airbus A321 ve dokuz tane Airbus A320 olmak üzere toplamda 22 adet uçak bünyesinde vardır.

Onur Air havayolu firması yolcuk yapacak müşterilerine ücretsiz bagaj hakkı da tanıyor. Müşteriler iç hatlarda 15 kilograma kadar ücretsiz bagaj hakkıyla seyahat yapabiliyorlar.

Abone Ol


Yeni eklenen yazılardan haberdar olmak için e-mail adresinizle abone olmayı unutmayın!